O Czech Village Roatán

Nejsme běžná realitní kancelář. Citlivě budujeme komunitu krajanů na karibském ostrově.

Jsme stále rostoucí skupina lidí z Čech a Moravy a budujeme vesnici na karibském ostrově Roatán. Celé to objevil v roce 2006 Jiří Černý a začal s manželkou Mirkou budovat český projekt.  Pak se přidal Karel Sasín s Andreou, Igor Vejchoda s Helenou a postupně mnoho dalších Čechů.  Nyní jsou na Roatánu desítky rodin Čechů a Slováků a postupně se stále rozšiřujeme.

Největší česká komunita mimo území ČR

Celosvětově jsme největší takto vniklá komunita se samosprávou jednotlivých částí, organizací a ostrahou. Tvoříme bezpečný celek nemovitostí v osobním vlastnictví. Máme krásnou a bezpečnou polohu na břehu karibského moře i s přístupem k vodě, moly a vším potřebným zázemím.  Od nás se můžete vydat na moře na lodi, potápět, rybařit a nebo se jen koupat .

Základní projekt se stále rozrůstá

Sousedící Czech Village Marina i vzdálenější Diamond Rock rozšiřují současnou Českou Vesnici o přibližně 75 dalších nemovitostí. Podle kapacitních plánů výstavby a rychlosti s jakou nás postupně přibývá, by mohla mít komunita do roku 2030 zhruba 160 nemovitostí, a to je už pořádná osada!

Záliv

Kde je ostrov Roatán?

Ostrov Roatán, ležící mezi ostrovy Utila a Guanaja, je největší z tzv. "ostrovů zálivu", což je souostroví v západním Karibiku. Dříve byl známý jako Ruatan a Rattan. Ostrov je cca 60 km dlouhý a má 8 km v nejširším místě. 

Aktuálně zažívá Roatán velký rozvoj a příliv investic. Stal se z několika důvodů místem pro dokonalou dovolenou u moře.

Více o Roatánu

Co je Česká Vesnice?

Czech Village je česko-slovenským projektem sdružení vlastníků domů a bungalovů na ostrově Roatán v Karibském moři.

Budujeme unikátní českou komunitu mimo ČR a jsme na to pyšní. Chcete-li, můžete se přidat do některého z českých projektů zde na ostrově.

Více o České Vesnici

C.A.T.S. ROATAN s.r.o.

Firma C.A.T.S. ROATAN je cestovní agenturou, která zprostředkovává rekreační pobyty zájemcům o dovolenou na ostrově Roatán. Ubytování je poskytováno výhradně v objektech v Czech Village, které patří českým majitelům.

K rezervaci ubytování využíváme společný rezervační systém, kde může každý majitel nemovitosti bezplatně inzerovat volné termíny pro turisty.

Kdo za tím stojí?

Jirka Černý
Jiří Černý
autor projektu České vesnice na Roatánu a honorární konzul ČR

Jsem zde už patnáct roků a objevil jsem tuto nádhernou destinaci pro občany České republiky. Znám tedy Roatán velmi dobře a troufám si říci, že pro pochopení ostrova zde musí strávit člověk alespoň pět roků svého života.

Karel Sasín
Karel Sasín
vesničan a správce IS Czech Village

Na Roatánu jsme byli poprvé v roce 2011. Uplynulo pár let a my stále sledujeme, jak se ostrov mění a vzkvétá. Tehdy přilétala na ostrov 4 letadla týdně, dnes je jich snad 25. Nikdy nebudu litovat tehdejšího rozhodnutí postavit zde dům pro mou rodinu.

Igor Vejchoda
Igor Vejchoda
vesničan a hlavní legislativec

Život každého z nás je naplňován tím, že si plníme své sny. A každý z nás je má trochu jiné. Někdo má rád zimu, jiný teplo. Někdo miluje dovolenou v jistotě domova, jiný touží vyrazit za dobrodružstvím. Udělejte to jako já – přijeďte sem a uvidíte, zda vás tento kout světa osloví.

Jak vypadá Czech Village?

Proč být v Czech Village?

Rádi zde uvítáme všechny milovníky klidu a krásného počasí, ale i všechny ostatní, kteří milují cestování, potápění, rybaření, koupání, jachting a ostatní vodní sporty. Společenství vlastníků domů v České Vesnici se stará o pořádek, organizaci a bezpečnost. Současně zajišťujeme veškeré nezbytné služby v rámci plynulého provozu projektu a provozujeme systém, který umožňuje nemovitosti efektivně pronajímat. Našim klientům jsou k dispozici i služby honorárního konzulátu České republiky na Roatánu.

1.

Krásná destinace s velmi dobrou leteckou dostupností několika cestami.

2.

Zázemí české komunity a s tím související výhody, kontakty, zkušenosti.

3.

Možnost plnohodnotně vlastnit nemovitosti se všemi právy i jako cizinec.

4.

Možnost místní rezidentury a dlouhodobého pobytu bez omezení.

5.

Možnosti podnikání v nejrůznějších oblastech. Založení firmy bez problémů.

6.

Čisté moře, úžasné podnebí, vlhkost vzduchu, příjemné klima po celý rok.

7.

Vysoká kvalita restaurací, bister, barů a obchodů za přijatelné ceny.

8.

Skvělá výchozí poloha pro cestování po dalších zemích Amerického kontinentu.

9.

Nízká cenová úroveň veškerých služeb, potravin a dalšího zboží.

10.

Vynikající podmínky pro vodní sporty. Potápění, paddleboarding, kitesurfing...

Nejnovější nabídka

Na prodej
10.900.000
Místností
6
141 m²
Na prodej
dle výběru klienta
Na prodej
4.670.000 Kč
Místností
3
84 m²